Dvi kalėdinės premjeros Kaune!

S. Jačėno režisuojamame spektaklyje Didžiojoje Kauno valstybinio lėlių teatro scenoje remtasi žaidybinės H. Bechlerovos knygelės „Atverk langelį“ motyvais, kurią prieš beveik tris dešimtmečius kūrėjas mėgdavo vartyti drauge su savo dukra Julija.
Šventiniame spektaklyje pasakojama apie Sniego Senį, nusprendusį tapti Nykštuku Jonuku ir iškeliavusį piktosios fėjos Sacharos pagrobto Kalėdų Senelio gelbėti. Kad keliauti būtų smagiau,  Jonukas ieško pakeleivio, kuris nebijotų vandens, būtų greitas ir vikrus. Užduotis pasirodo ne iš lengvųjų, bet kas labai stengiasi ir siekia tikslo, tam ir sėkmė šypsosi.  Su visu būriu draugų Nykštukas Jonukas ilgai keliauja aplink pasaulį ieškodamas dingusio Senelio, papuola į didžiulę audrą, bet viskas baigiasi laimingai  ir Kalėdų Senelis pasirodo scenoje gyvas ir sveikas.
„Labai svarbu, jog nuo pat mažens, net ir švenčių metu, mes sėtume vaikams tą pažinimo sėklą: kas yra gėris, drąsa, draugystė. Visa tai šioje istorijoje ir atsiskleidžia,- sako premjeros režisierius S. Jačėnas ir kviečia „gaudyti“ šventines akimirkas, „nes viskas gyvenime yra tik akimirka, o pats  gyvenimas – akimirkų karuselė“.
Spektaklyje vaidina: J. Ross / R. Bartninkaitė, L. Strazdauskienė / A. Grėbliauskienė, R. Endriukaitis / R. Lažaunykas, A. Žiurauskas / M. Černiauskas.
Kalėdinės  premjeros Mažojoje scenoje „Mergaitė su degtukais“ idėjos sumanytoja, režisierė ir aktorė D. Ulmytė  rėmėsi to paties pavadinimo H. K. Anderseno kūriniu,  įstrigusiu jai dar vaikystėje, ir Vilniaus „Lėlės“ teatro kūrėjos N. Indriūnaitės  itin poetiškai surimuotu tekstu iš  šešėlių teatro spektaklio „Baltos pasakos“.
Žvarbioje Kalėdų nakties istorijoje pasakojama apie mažą jautrią mergaitę, kuri norėjo dalintis šiluma, tačiau niekas jos nepastebėjo; apie susvetimėjimą ir vienišumą, ir didžiausias dovanas - meilę ir draugystę. „Čia pinsis šilti ir lyriški N. Indriūnaitės tekstai, užburiančios scenografinės vizualizacijos bei juvelyriškai kruopštūs mažos lėlytės judesiai. Vienui viena ji keliaus per mistišką, šviesų, bet šaltą pasaulį,“ - spektaklį pristato jaunoji režisierė D. Ulmytė.
Ypatingas dėmesys „Mergaitės su degtukais“ vaidinime skiriamas atmosferos kūrimui. Lygiavertis lėlių, objektų, muzikos, teksto ir scenografijos santykis formuoja  tam tikrą atmosferą, skatinančią susitelkti ne į veiksmo, bet emocijos pokyčius, vidinius apmąstymus.
Spektaklis skiriamas šeimoms ir vaikams nuo 6 m. Vaidmenis atlieka: R. Bartninkaitė, L. Zorūbaitė, D. Ulmytė.
Daugiau informacijos: www.kaunoleles.lt
 

Naujienų prenumerata

Rekomenduojame

Teatrinė instaliacija vienam žiūrovui
MEILE, DON'T STOP
Skaityti daugiau...

Dienos video

khantry design