LIETUVOS LĖLININKŲ STOVYKLA
17116
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17116,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
Category
Festivaliai

LIETUVOS LĖLININKŲ STOVYKLALietuvos lėlininkų stovykla – tai tradicija tampantis Lietuvos lėlininkų renginys, kuriame susijungia lėlių teatro meną mylintys žmonės.
2023 metais rugpjūčio 9–11 d. stovykla vyko ant Lietuvos marių kranto, netoli Svencelės, 2020 metais – puikiame Gelgaudiškio dvare Šakių rajone.
Pasak teatrologės Ingridos Ragelskienės, 2020 m. įvykusi lėlininkų stovykla Gelgaudiškyje įsiminė Vienybe. Prieš trejus metus trys dešimtys į stovyklą susirinkusių menininkų nuo pirmos dienos sudarė kūrybinį vienį, tikrą profesinę bendruomenę, neskaidomą dalinimosi į sostinę ir regionus, jaunus ir senus, patyrusius ir debiutuojančius profesionaliajame teatre.
Vienybė, bendravimas ir šaknys yra esminiai bendruomenės pamatai. Siekdami tvirtinti bendruomenės pamatus, šiemet stovykloje susibursiantys Lietuvos lėlininkai semsis teorinių ir praktinių žinių apie kultūros vadybą, dokumentinio teatro ypatumus, videomeną lėlių teatre, pažindinsis su marionečių lėlių teatru, bendraus, bendradarbiaus, gamins lėles ir valdys jas pasitelkdami bunraku teatro priemones. Lėlių teatro kūrėjai rinksis iš skirtingų Lietuvos kampelių. Stovykloje dalyvauja edukatoriai ir lėlių teatro praktikai iš Vilniaus teatro „Lėlė“, Kauno valstybinio lėlių teatro, Klaipėdos lėlių teatro, Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“, Marijampolės lėlių teatro, individualiai kuriantys lėlininkai.
Anot UNIMA prezidentės Aušros Bakanaitės, „Lietuvos lėlių teatras yra įdomus, profesionalus savo menine raiška, sprendimais, tačiau dėl studijų, mokymosi galimybių trūkumo, mažesnio finansavimo, lyginant su kitomis scenos menų sritimis, lėlių teatras Lietuvoje atsilieka, trūksta galimybių susipažinti ne tik su užsienio kūrėjų, bet ir su savo šalies lėlininkų darbais. Tokio pobūdžio susitikimai, bendro darbo procesai yra labai svarbūs ir reikalingi tam, kad lėlių teatro meno žanras gyvuotų ir būtų konkurencingas su kitais menais.“
Bendravimas ir komunikavimas yra esminis kūrėjų įrankis. Stovyklos metu šiuos įrankius suvaldyti padės Audrius Karečka – laukais ir miškais vaikščioti mėgstantis menininkas, kūrybininkas, verslo komunikacijos specialistas, autorius, kuratorius, moderatorius.
Įvykusiose stovyklose dalyvavo apie 80 lėlininkų, paskaitas vedė Rimantas Driežis, Goda Giedraitytė, Rimantas Ribačiauskas, Mikas Žukauskas, Aušra Bakanaitė, Augis Slavinskas, Indrė Endriukaitė, Sigita Mikalauskaitė, Erika Gaidauskaitė, Kristina Steiblytė, Imantas Precas, Reda ir Arūnas Uogintai.
Lietuvos lėlininkų stovykla – protui, kūnui ir sielai.
Įsikvėpti ir įvėpti kitus!
Stovyklos partneriai: Klaipėdos lėlių teatras, Vilniaus teatras „Lėlė“, Kauno valstybinis lėlių teatras, Alytaus lėlių teatras, Gelgaudiškio kultūros centras, Drevernos kultūros centras
Stovyklą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba