Apie, veikla
15593
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15593,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Apie, veikla

UNIMA vienija žmones, kurie domisi lėlių teatru ar yra kitaip susiję su šiuo menu, taip pat organizuoja lėlių teatrui skirtas konferencijas, festivalius, vysto ir remia teorinius bei istorinius tyrimus, populiarina šiuolaikinį lėlių teatrą, rengia mokymus. UNIMA (Union Internationale de la Marionnette – Tarptautinė lėlininkų sąjunga) – tai nevyriausybinė, pelno nesiekianti dukterinė UNESCO organizacija, įkurta 1929 m. Prahoje, Čekijos Respublikoje. Šiuo metu UNIMA jungia 75 šalių lėlininkų organizacijas, lėlių teatrus ir pavienius lėlininkus. Centrinis UNIMA štabas įsikūręs Charleville-Mézières mieste, Prancūzijoje.

Lietuvos nacionalinis UNIMA centras įkurtas 1998 m. (iš pradžių turėjo Lietuvos lėlininkų asociacijos statusą). Pirmuoju prezidentu buvo išrinktas režisierius ir dailininkas Vitalijus Mazūras. 2004 m. Lietuvos nacionalinis UNIMA centras tapo pilnateisiu tarptautinės UNIMOS nariu.

Šiuo metu Lietuvos UNIMA štabas įsikūręs Klaipėdos lėlių teatre ir turi daugiau kaip 45 personalinių narių. Lietuvos UNIMAI taip pat priklauso 5 profesionalūs Lietuvos lėlių teatrai.

2019 m. seniausiai tarptautinei teatrinei organizacijai sukako 90 metų.