Panevėžio lėlių vežimo teatras
15658
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15658,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
Category
Profesionalūs

Panevėžio lėlių vežimo teatras

Panevėžio lėlių vežimo teatras įkurtas 1986 m. Panevėžyje direktoriaus ir režisieriaus Antano Markuckio iniciatyva. Tai vienintelis Europoje lėlių vežimo teatras. Kiekvieną vidurvasarį šio teatro aktoriai su vežimu, traukiamu dviejų arklių, išvyksta gastrolių po Lietuvos miestus ir kaimelius. Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas „Kelionių magija“ puikiai atspindi kas mečių vasaros gastrolių žavesį ir vargus.

Už lietuvių dramaturgijos propagavimą režisierius Antanas Markuckis apdovanotas Boriso Dauguviečio premija. Tais pačiais metais jis buvo išrinktas Lietuvos lėlininkų asociacijos pirmininku. 2003 m. balandžio mėnesį Danijoje Antanui Markuckiui įteikta H.K.Anderseno pirmoji premija už šio rašytojo kūrybos puoselėjimą ir propagavimą.

Kasmet parodoma apie 300 spektaklių, įvyksta 3-4 premjeros. Spektaklius režisuoja ne vien A.Markuckis, bet ir R.Driežis (Vilnius), J.Stepankienė (Panevėžys), D.Armanavičius (Kaunas), Rusijos nusipelnęs artistas, „Auksinės kaukės“ laureatas S.Železkinas (Rusija). Daugelio spektaklių herojai atėję iš lietuvių liaudies pasakų. Spektaklių afišose matome K.Kubilinsko, S.Gedos, U.Lėjaus, A.Gudelio, J.Radzevičiaus, V.Rabadano, A.Popesku pavardes. Kai kurių pjesių ar inscenizacijų autoriai – E.Mezginaitė, E.Matulaitė, R.Žilevičius – panevėžiečiai, ištikimi teatro bičiuliai. Lėles spektakliams kuria V.Mazūras, R.Driežis, Rusijos dailininkės N.Zabrodina, E.Beresneva.

Kas dvejus metus organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“, į kurį susirenka lėlininkai iš daugelio valstybių. Teatras yra gastroliavęs Nyderlanduose, Danijoje, Rusijoje, Estijoje. Kasmet teatro patalpose vyksta vaikų lėlių teatrų šventė „Molinuko teatras“.

Teatras dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Rusijoje, Estijoje, Švedijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje kur tapo laureatu.

Daugiau informacijos:

Internetinė svetainė: https://leliuvezimoteatras.lt/
Tel.: +370 45 511236
El. paštas: vezimoteatras@gmail.com