#2meistriškumodirbtuvės su Vladu Suncovu AKTYVIOS ERDVĖS
16926
post-template-default,single,single-post,postid-16926,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

#2meistriškumodirbtuvės su Vladu Suncovu AKTYVIOS ERDVĖS

#2meistriškumodirbtuvės su Vladu Suncovu AKTYVIOS ERDVĖS

Scenos menų profesionalus, kuriančius lėlių teatre ar norinčius išbandyti šią paslaptingą, tarpdisciplinišką ir įvairiapusišką teatro rūšį, kviečiame į antrąsias šių metų kūrybines dirbtuves – su erdvių menininku Vladu Suncovu. Dirbtuvės vyks 2022 m. balandžio 19-23 d. Klaipėdos lėlių teatro Edukaciniame centre. Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau vietų skaičius labai ribotas, tad kviečiame paskubėti registruotis. Registracija vyks iki balandžio 12 d. 10.00 val. Nuoroda registracijai: shorturl.at/adhrD

Penkių dienų trukmės dirbtuvėse menininkas Vladas Suncovas supažindins dalyvius su skirtingais erdvių konstravimo metodais. Bus aptariama erdvių kūrimo problematika įvairiuose meniniuose kontekstuose: spektaklių scenografija, objektų teatras, parodų architektūra, instaliacijos, menas viešojoje erdvėje, interaktyvios skulptūros ir kita. Kokie yra panašumai ir skirtumai dirbant šiuose skirtinguose kontekstuose ir su kokiais iššūkiais susiduriama kiekviename iš jų? Nors šiandien disciplinos dažnai persipina ir gimsta nauji žanrai, erdvės visada yra kuriamos kaip fiziniai, psichologiniai ir socialiniai konstruktai, kurie aktyviai veikia jų lankytojus.

Dirbtuvių metu dalyviai patys gaminsis įvairius eksperimentinius modelius. Supažinsime su keliais universaliais ir praktiškais konstravimo būdais: modulinės konstrukcijos, laisvų formų erdviniai karkasai, įvairios jungtys, įtampų konstrukcijos, xyz, išskleidžiamos ir besitransformuojančios konstrukcijos, kinetiniai sprendimai, elektromechanikos principai. Kaip naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis kurti gyvas menines erdves, kurios ne tik įrėmintų veiksmą, tačiau galėtų būti aktyvios jo dalyvės, arba autonomiški kūriniai patys savyje? Dirbtuvių metu gaminsime ir gaivinsime modelius. Diskutuosime, kaip šie konstrukciniai metodai gali būti pritaikomi kiekvieno iš dalyvių meninėje praktikoje.

Vladas Suncovas yra menininkas, kuriantis erdves.

2013 m. baigė karališkąją Danijos vizualių menų akademiją. 2015-2017 m. dėstė Vilniaus dailės akademijoje. Daigiau nei dešimt metų profesionaliai kuria instaliacijas, scenografiją, parodų ekspozicijas, architektūrą, dizaino objektus, rengia pedagoginius projektus. 2021 metais kartu su „Lithuanian Space Agency“ kūrė Lietuvos paviljoną Venecijos Architektūros bienalėej. Savo praktikoje Suncovas dažnai naudoja įvairias modulines ir transformuotis galinčias konstrukcijas. Pastarasiais metais vis daugiau dirba su meno viešojoje erdvėje projektais.

https://www.suncovas.com/

https://www.instagram.com/suncovas/

 

 

No Comments

Post A Comment