Didysis Klaipėdos lėlių teatro sprogimas
16876
post-template-default,single,single-post,postid-16876,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Didysis Klaipėdos lėlių teatro sprogimas

Didysis Klaipėdos lėlių teatro sprogimas

Kovo 27 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre už didžiausius 2020 m. pasiekimus įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“. Šis pavasaris Klaipėdos lėlių teatrui ypatingas – spektaklis „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sahar) apdovanotas ir „Padėkos kauke“, ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje.

Sveikiname kūrybinę komandą su šiais ypatingais ir svarbiais apdovanojimais:
idėjos autorių ir režisierių – Zvi Sahar („PuppetCinema“);
scenografę, režisieriaus asistentę, spektaklio bendraautorę – Aušrą Bakanaitę;
lėlininkus, spektaklio bendraautorius: Moniką Mikalauskaitę-Baužienę, Vytautą Kairį, Kęstutį Bručkų;
muzikos autorių – Kobe Shmueli;
šviesų dailininkus: Scahar Peggy Montlake, Paulių Vendelį;
lėlių kūrėjus: Aušrą Bakanaitę, „Marbeyad Studio“.
Prodiuseriai: Klaipėdos lėlių teatras, „Itim Ensemble“.

Pretendentus „Padėkos kaukės“ apdovanojimui galėjo siūlyti miesto kultūros institucijos, kūrybinės sąjungos, nevyriausybinės organizacijos ir pavieniai asmenys. Šiemet miesto Kultūros skyrius sulaukė net 52 pasiūlymų. Apdovanojimo „Padėkos kaukė“ komisija, įvertinusi gautus pasiūlymus ir geriausius uostamiesčio profesionalaus scenos meno darbus 2020 metais išgrynino 8 nominacijas, kuriose varžėsi 25 pretendentai.
„Auksiniams scenos kryžiams“ buvo nominuoti 75 menininkai, paskelbta 15-ka apdovanojimų kategorijų. Taip pat už naujų sceninės išraiškos formų paieškas įteiktas „Boriso Dauguviečio auskaras“ ir tradicinė Padėkos premija už viso gyvenimo kūrybą. Siūlymus skirti premijas vertino devyni komisijos nariai: Margarita Alper, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva, Janina Stankevičienė ir Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.

No Comments

Post A Comment