Įvyko Lietuvos lėlininkų susitikimas kūrybinėje stovykloje „Lėlininkas – kūrėjas“
16200
post-template-default,single,single-post,postid-16200,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Įvyko Lietuvos lėlininkų susitikimas kūrybinėje stovykloje „Lėlininkas – kūrėjas“

Įvyko Lietuvos lėlininkų susitikimas kūrybinėje stovykloje „Lėlininkas – kūrėjas“

Rugpjūčio 17-19 d. Gelgaudiškio dvare įvyko pirmoji Lietuvos lėlininkų stovykla „Lėlininkas – kūrėjas“. Šio susitikimo organizatoriai Lietuvos nacionalinis UNIMA centras (Lietuvos lėlininkų sąjunga) priklausantis ir tarptautinei UNIMA (Union Internationale de la Marionette) organizacijai, įkurtai 1929 m. Prahoje. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Profesionalūs Lietuvos lėlininkai, susirinkę į kūrybinę stovyklą-dirbtuves, sėmėsi teorinės ir praktinės patirties, pritaikę žinias čia ir dabar kūrė bendrą rezultatą. Menininkai susirinko iš skirtingų Lietuvos kampelių. Tarp dalyvių: ir Vilniaus teatras „LĖLĖ“, ir Kauno bei Klaipėdos lėlių teatrai, ir „Stalo teatras“ iš Vilniaus, Alytaus lėlių teatras, Marijampolės lėlių teatras, Nykštuko lėlių teatras iš Kauno ir kt., prie jų prisijungs edukatoriai, lėlių teatro kritikai.

Pasak UNIMA prezidentės Aušros Juknevičienės: „Lietuvos lėlių teatras yra įdomus, profesionalus savo menine raiška, sprendimais, tačiau dėl studijų, mokymosi galimybių trūkumo, mažesnio finansavimo palyginus su kitomis scenos menų sritimis lėlių teatras Lietuvoje atsilieka, trūksta galimybių susipažinti su ne tik užsienio kūrėjų darbais, bet ir su savo šalies lėlininkų darbais. Tokio pobūdžio susitikimai, bendro darbo procesai yra labai svarbūs ir reikalingi tam, kad lėlių teatro meno žanras gyvuotų ir būtų konkurencingas su kitais menais.”

Stovykloje „Lėlininkas – kūrėjas“ Vilniaus teatro „LĖLĖ“ muziejininkas Rimantas Driežis papasakojo apie S. Ušinsko mikimausų sistemą, diskusiją apie tai, kaip keičiasi lėlių teatro temos ir priemonės vedė teatro kritikė Kristina Steiblytė, vaikų psichologė Asta Blandė skaitė paskaitą apie naujosios kartos vaikų ir jų tėvų psichologinius ypatumus ir galimybes augti kartu su menu, o Milda Varnauskaitė vedė „storytelling“ seminarą online. Patirtimi dalinosi ir praktinius užsiėmimus vedė aktorius Imantas Precas, aktorė ir choreografė Sigita Mikalauskaitė, aktorė Erika Gaidauskaitė, performerė Reda Uogintienė bei Klaipėdos lėlių teatro lėlininkai.

UNIMA inf.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.