LĖLININKŲ KŪRĖJŲ KVIETIMAS Į TARPTAUTINĮ LĖLIŲ TEATRO FESTIVALĮ „MATERIA MAGICA“
16847
post-template-default,single,single-post,postid-16847,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

LĖLININKŲ KŪRĖJŲ KVIETIMAS Į TARPTAUTINĮ LĖLIŲ TEATRO FESTIVALĮ „MATERIA MAGICA“

LĖLININKŲ KŪRĖJŲ KVIETIMAS Į TARPTAUTINĮ LĖLIŲ TEATRO FESTIVALĮ „MATERIA MAGICA“

Klaipėdos lėlių teatro organizuojamas Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ kviečia visus profesionalius lėlių ir objektų teatro bei tarpdisciplininio meno kūrėjus, trupes teikti siūlymus į 2021 m. vyksiantį festivalį „Materia Magica“.
„Materia Magica“ – nuo 1997 m. kas dvejus metus Klaipėdos lėlių teatro orgnizuojamas tarptautinis lėlių teatro festivalis. Festivalio rengėjai siekia pristatyti tokį lėlių teatro meną, kuris peržengia amžiaus ir įsišaknijusių stereotipų ribas, tokį, kuris jungia tradicinę šios teatro rūšies raišką su naujosiomis bangomis ir eksperimentiniais ieškojimais, tarpdisciplininę jo prigimtį – su grynomis formomis.
Pasaulį sukausčiusi ir daugelį sričių į sąstingį nuvariusi pandemija neišvengiamai diktuoja sąlygas: išlikimo galimybe lieka tik prisitaikyti ir atrasti būdų gyventi tokiomis aplinkybėmis – naujai, kitaip. Tai verčia iš naujo permąstyti patį buvimą: tiek teatro, tiek menininko teatre. Per šį netrumpą laiką teatras išmoko premjeras transliuoti tiesiogiai. Aktoriai ir režisieriai išmoko repetuoti per ekranus. Su viltimi – laikinai. Su nuojauta, kad toks uždusintas menas ilgai netvers: nuo žiūrovų uždarytas teatras pamažu nustoja kvėpuoti.
A š    k v ė p u o j u
Kvėpavimas – pagrindinė žmogaus teisė ir būties sąlyga. Kvėpuojame mes ir kvėpuoja visa mus supanti aplinka. Lėlių teatre aktoriaus rankose kvėpuoja lėlė. Su jos pirmu diafragminiu krustelėjimu prasideda lėlių teatro magija. Be kvėpavimo viskas sustoja, baigiasi, miršta.
Tad kokios menininko galimybės kvėpuoti šiandieniniame pasaulyje? Kas tas deguonis, kas tas įkvėpimas ir iškvėpimas? Ar už durų pasilikęs teatras paliko plyšelį orui?
Taip, kaip lėlininkas įgalina lėlę kvėpuoti, kalbėti tam tikromis temomis, taip šis festivalis siekia pristatyti lėlininkus, kurie šiomis kvėpavimą stabdančiomis sąlygomis rado būdų įkvėpti.
K v i e t i m o    t e m a
Festivalio rengėjai skatina kūrėjus reflektuoti laisvo kvėpavimo, įkvėpimo tema: gal tai bus istorija apie kanarėlę, kuri visą gyvenimą svajojo pamatyti Ameriką, tačiau negalėjo, nes buvo auginama narvelyje. O gal tai bus įkvepianti istorija apie kurmį, kuris iš stiklų pasigamino akinius ir pirmą kartą išvydo saulę. O gal norėsite mums papasakoti apie žmones, kurie nebegalėjo laisvai kvėpuoti, nes buvo užgniaužti ligos, sistemos, laiko, negalios, liūdesio, rasizmo, tačiau išliko? Arba taip ir liko suvaržymų įkaitais? Gal tai spektaklis apie mūsų vis sunkiau kvėpuojančią žemę arba į naftą įplaukusią žuvelę?
Kalbėkime apie kvėpavimą – visomis formomis, visais tūriais, visais lygmenimis. Ir apie nuostabų, visa keičiantį oro gurkšnį.
T e i k i m o    i n f o r m a c i j a
Festivaliui siūlomų spektaklių aprašymus ir vaizdo įrašus kviečiame siųsti iki 2021 m. sausio 18 d. Paraiškas svarstys festivalio „Materia Magica“ meno taryba ir kūrybinė komanda. Apie atrinktus spektaklius bus informuojama 2021 m. sausio 30 d.
Daugiau informacijos: puppetfestivalklaipeda@gmail.com
Festivalio data: 2021 m. gegužės 13–16 d.
Maloniai prašome pasidalinti žinia!
kvėpuoju
No Comments

Post A Comment