MOKYMAI LIETUVOS LĖLININKAMS! IR NE TIK!
16975
post-template-default,single,single-post,postid-16975,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

MOKYMAI LIETUVOS LĖLININKAMS! IR NE TIK!

MOKYMAI LIETUVOS LĖLININKAMS! IR NE TIK!

Kviečiame registruotis į dirbtuves lėlių teatrui simpatizuojančius žmones

1.Lietuvos Lėlininkų stovykla

Kada: rugpjūčio 9–11 d.

Kur: Svencelės kaime, Klaipėdos apskritis (https://pamario-bure.lt/)

Registracija iki rugpjūčio 1 d.

Registracijos forma: https://docs.google.com/forms/d/1Y6GDGjOMuSY3WCFZp2zE6UEbqChZbWhAlTZx1RKL8Jk/edit

2023 m. rugpjūtį, bendradarbiaujant su projekto partneriu Priekulės kultūros centru, profesionalūs Lietuvos lėlininkai rinksis į kūrybinę stovyklą-kūrybines dirbtuves, kur turės galimybę semtis teorinės ir praktinės patirties. 2023 m. stovykloje paskaitų-pokalbių metu bus reflektuojamos šiuolaikinio teatro aktualijos, stovykloje pranešimus skaitys lektoriai: Rimantas Ribačiauskas (paskaita apie dokumentinį tyrimą, kaip spektaklio dramaturgijos pagrindą), Mikas Žukauskas (paskaita ir praktikumas apie vaizdo projekciją, kaip spektaklio prasmių lauką plečiančią mediją), Goda Giedraitytė (paskaita apie nepriklausomų trupių prodiusavimą), Urtė Neniškytė (paskaita apie autizmo spektro sutrikimo vaikus ir poreikį (arba ne) jiems kurti teatrą), Aušra Bakanaitė (pokalbis apie apie mokymuose Vokietijoje įgytą patirtį apie marionečių teatrą (marionečių gaminimas ir valdymas)). Programoje numatytos apskritojo stalo diskusijos apie lėlių teatro reprezentavimą „Auksinių scenos kryžių“ komisijoje bei jaunosios lėlių teatro kūrėjų kartos augimą ir auginimą, galimi šios problemos sprendimo būdai, poreikio išgryninimas.

2.Daiktai ant virvelių: animacijos magija su Alice Therese Gottshalk

Kada: rugpjūčio 22–24 d.

Kur: Klaipėdos lėlių teatre

Registracijos forma: bit.ly/3MXsh7Z

„Nedidelė įžvalga apie žaidimą su marionete, įkvėpta profesoriaus Albrechto Roserio mokymo“. Seminaras skirtas visiems smalsuoliams, turintiems ir neturintiems lėlių teatro patirties. Lėlių teatras yra meno forma, gimstanti scenos ir vaizduojamojo meno sankirtoje. Jos priemonės (medžiaga, objektas, pirštinė lėlė, marionetė, kaukė, mūsų pačių kūnas…) ir išraiškos galimybės yra neribotos. Dirbtuvėse bus siekiama suteikti erdvę išbandyti netiesiogiai animuojamą figūrą, t. y., tyrinėti medžiagos ir objektų judėjimo ant siūlų galimybes.

3.Dokumentinio pasakojimo kūrimas lėlių teatre su teatro menininke Naomi Yoeli (Izraelis)

Kada: spalio 16–20 d.

Kur: Klaipėdos lėlių teatre

Registracija netrukus bus paskelbta.

Naomi Yoeli kūrybinė ir edukacinė veikla teatre apima skirtingas sritis: ji režisuoja, vaidina, užsiima pasakojimo menu („storytelling“), kuria objektų teatrą, dramaturgiją, taip pat vykdo mokslinę tiriamąją veiklą, dėsto Haifos universitete. Eksperimentinio teatro scenoje aktyvi jau daugiau kaip dvidešimt metų. Kaip nepriklausoma kūrėja dalyvavo svarbiausiuose „fringe“ teatro judėjimuose Izraelyje, 2000–2004 m. priklausė Ako alternatyvaus Izraelio teatro festivalio meno tarybai. Pastaraisiais metais atrado savitą kūrybinį braižą, išsiskiriantį pasakojimo meno ir objektų teatro sinteze. Savo spektakliuose Naomi tyrinėja individualių istorijų, asmeninių prisiminimų ir traumų santykį su didžiaisiais pasakojimais, kolektyvine atmintimi ir ritualais. Kūrybinės dirbtuvėse bus dirbama su V. Juknaitės knyga „Tariamas iš tamsos“, per ją gilinamasi į asmenines istorijas, mažuosius pasakojimus, kūrybinių dirbtuvių metu planuojama plėtoti dramaturginę medžiagą, kuri vėliau galėtų tapti spektakliu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.