Šiuolaikiniam lėlių teatrui skirto žurnalo LUTKA numeris – ir lietuvių kalba
16948
post-template-default,single,single-post,postid-16948,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Šiuolaikiniam lėlių teatrui skirto žurnalo LUTKA numeris – ir lietuvių kalba

Šiuolaikiniam lėlių teatrui skirto žurnalo LUTKA numeris – ir lietuvių kalba

ES projekto „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“ vienas iš tikslų ir rezultatų – vienijant skirtingas šiuolaikinį lėlių teatrą atstovaujančias institucijas, redaktorius ir kritikus, sukurti ir išleisti specialų žurnalo LUTKA leidimą. Žurnalas LUTKA yra inicijuojamas ir leidžiamas Liublianos lėlių teatro. Projekte taip pat dalyvauja Osijek Menų ir kultūros akademija (Kroatija), Vilniaus teatras „Lėlė“ (Lietuva) ir Škotijos lėlininkų asociacija. Pagrindinis projekto tikslas – atkurti lėlių teatro teoriją ir kritiką kaip viešojo diskurso elementus. Projekto metu sukurtas šiuolaikiškas lėlininkų tinklas ir internetinė platforma ECPCP, kuri suteikia prieigą prie tarptautinės refleksijos ir teatro analizės šiuolaikinio lėlių teatro srityje.

Kiekvienas LUTKA numeris leidžiamas dviejomis kalbomis – slovėnų ir anglų. Šis numeris, pavadintas „Ties riba“, pasirodo tiek slovėnų, anglų, tiek kroatų ir lietuvių kalbomis. Šiame lėlininkystei ir animacinių formų teatrui skirto žurnalo LUTKA numeryje nagrinėjamos ribos praktikos, teorijos ir visuomenės lygmeniu, kurias lėlių teatras dažnai nustato ir transcenduoja savo esme. Šiandien jis vis dar išlaiko savo istorinį pobūdį, komentuodamas socialinius klausimus, nagrinėdamas tabu temas ir ardomaisiais mostais plėsdamas socialinių diskursų ribas. Dėl meninio protesto potencialo ir socialiai kritiškų komentarų raiškos lėlių teatras rezonuoja su socialine tikrove. Jis laikosi meno vaidmens, kuris siūlo refleksiją ir išryškina teisingą bei solidarią tikrovę. Lėlių teatras gali perimti alternatyvų mąstymo būdą, o tai labai svarbu šiuolaikiniame pasaulyje. Žurnalas LUTKA apžvelgia lėlių teatro praeities ir dabarties praktikas, apimančias socialiai angažuotą teatrą ir plačiąja prasme atskleidžiančias jo politinį pobūdį.

Žurnalo turinį kūrė: kritikė Maša Jazbec, žurnalo vyr. redaktorė ir projekto slovėniškos platformos redaktorė Tjaša Bertoncelj, taip pat kroatų platformos redaktorius ir mentorius Igor Tretinjak, kritikės Maša Radi Buh ir Lorna Irvine, dramaturgas ir tektų apie lėlių teatrą autorius Benjamin Zajc, kritikės Zala Dobovšek, Nika Švab, Tajda Lipicer ir Mojca Redjko, škotų platformos redaktorius Gareth K. Vile, kritikės iš Lietuvos Kristina Steiblytė bei Ramunė Balevičiūtė.

Žurnalą skaitykite čia: https://www.contemppuppetry.eu/uploads/%C5%A0iuolaikinio%20l%C4%97li%C5%B3%20teatro%20%C5%BEurnalas%20LUTKA.pdf?fbclid=IwAR2nxpgqQmh85zxtrIZLmNp9JWAiAtvQvgr69s5AFKiJR0WHAcL1yDIx92c

https://www.contemppuppetry.eu/ informacija

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.