LIETUVOS LĖLININKAI DOVANOJA EDUKACIJAS LIETUVOS VAIKAMS
16854
post-template-default,single,single-post,postid-16854,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

LIETUVOS LĖLININKAI DOVANOJA EDUKACIJAS LIETUVOS VAIKAMS

LIETUVOS LĖLININKAI DOVANOJA EDUKACIJAS LIETUVOS VAIKAMS

Kovo 21-oji – Tarptautinė lėlininkų diena. Minėdamas šią šventę „Lietuvos nacionalinis UNIMA centras“ kovo 22–26 d. organizuoja interaktyvų edukacinį projektą „Dėmesio! Eteryje – fantošas“. Fantošas – tai objekto ir lėlininko kūno (dažniausiai veido) sąjungoje gimstanti „gyvoji lėlė“, dažnai sutinkama mugėse ar teatro renginiuose.

Projekte dalyvaujantys profesionalūs „Stalo teatro“, Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“, Klaipėdos lėlių teatro, Kauno valstybinio lėlių teatro bei Vilniaus teatro „Lėlė“ lėlininkai kvies vaikus dalyvauti nuotolinėse edukacijose, kuriose dalysis ne tik teatrinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis apie lėlių teatrą: praskleis lėlių teatro paslapčių šydą, pasidalins žiniomis, kaip pasigaminti įvairių rūšių lėles, parodys vaikams teatro užkulisius ir daug kitų žavių subtilybių!

„Stalo teatro“ įkūrėja ir lėlininkė Saulė Degutytė, siekdama „reabilituoti“ pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei supažindinti su daugiau nei prieš 100 metų surinktu paveldu, rodys spektaklį pagal pasaką „Auksaplaukis ir Žvaigžduolė“. Ši į Jono Basanavičiaus tautosakos biblioteką įtraukta pasaka byloja apie senos raganos pamestus karaliaus vaikus, apie broliškumą, atjautą ir pasiaukojimą. Apie tai, kad jeigu sieksi savo tikslo – būtinai jį pasieksi. Po spektaklio vyks edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyviai galės susikurti veikėją iš siūlų, smeigtukų ir siūlų ričių.

Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ lauks visų nuotolinėje edukacijoje „Lėlininko dirbtuvėlės“, kurioje vaikai kartu su lėlininke Loreta Skruibiene galės pasigaminti lėles iš pačių paprasčiausių ir dažniausiai buityje randamų daiktų.

Klaipėdos lėlių teatras ragins pasinerti į lėlių teatro magišką pasaulį nuotolinėje edukacijoje „Iliuzija lėlių teatre“. Edukacijos dalyviai turės išskirtinę galimybę sužinoti, kodėl teatras gali būti laikomas iliuzija, kaip iliuzija sukuriama, ir kur ji gyvena. Sužinoję juodo kabineto paslaptis dalyviai suvoks kuriamos atmosferos svarbą, o išgirdę apie objekto animavimo subtilybes, galės ir patys pabandyti įpūsti objektams gyvybės. Edukacijoje naudojamos minimalistinės priemonės skatins vaikus fantazuoti ir savo vaizduotėje susikurti asmeninę iliuziją, kuri ateityje galbūt virs tikrove.

Kauno valstybinis lėlių teatras pristatys virtualią edukaciją „Aktoriai ir lėlės“. Virtuali edukacinė programa praskleis magiško lėlių teatro pasaulio uždangą ir drauge leistis į daugybę paslapčių ir netikėtų atradimų žadančią iškylą po Kauno lėlių teatro lobyną! Programa supažindins su skirtingomis teatrinių lėlių rūšimis, jų valdymo būdais ir stebuklus scenoje kuriančiais aktoriais – Rasa Bartninkaite, Sauliumi Bagaliūnu, Indre Endriukaite, Audrone Grėbliauskiene, Dariumi Krapiku, Jolita Ross ir Laima Strazdauskiene. Kauno lėlių teatro aktoriai papasakos ir parodys, kuo skiriasi marionečių, pirštininių, lazdelinių, šešėlinių, stalo lėlių valdymas ir kaip patiems susikurti lėlių teatrą namuose.

Vilniaus teatras „Lėlė“ kvies į virtualią edukaciją „Šešėlių teatras“. Šešėlių teatras bene seniausias žmonijai žinomas lėlių teatro tipas. Ši lėlių (arba objektų) teatro forma gimė Rytuose, vaizdavo dievų arba dvasių gyvenimą ir buvo religinių ritualų dalis. Vėliau jo sąranga sėkmingai pasinaudojo kinas, perėmęs šešėlių ekraną ir vaizdą ekrane. Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrybinės „Šešėlių teatro“ dirbtuvės skirtos visai šeimai. Šio edukacinio renginio dalyviai mokysis pasigaminti šešėlių ekrane atgyjančius personažus, su kurių animavimu dirbtuvių lankytojus supažindins Teatro „Lėlė“ kūrėjai.

Interaktyvus edukacinis projektas „Dėmesio! Eteryje – fantošas“ – jau visai netrukus. Visgi didžiausias ir visas edukacines programas vienijantis tikslas – suteikti vaikams kūrybinių impulsų, priminti, kaip mūsų vaizduotė gali ištrinti jau galbūt kiek pabodusias kambarių sienas, ir nuvesti į stebuklų kupinus pasaulius. Virtualios edukacijos yra nemokamos, rekomenduojama registruotis grupėmis. Registracija vyksta nuo kovo 5 d. iki kovo 19 d. el. p. unima.lt@gmail.com.

 

 

No Comments

Post A Comment