Utenos lėlių teatras ZUIKIS PUIKIS
15669
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15669,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
Category
Organizacijos, Mėgėjų

Utenos lėlių teatras ZUIKIS PUIKIS

Lėlių teatras „Zuikis Puikis“ savo kūrybinę veiklą skaičiuoja nuo 1974 m. įvykusios  premjeros – J. Poprovskio „Katinėlio Motiko nuotykiai“. Teatras vaidina visoje Lietuvoje ir už jos ribų, spektakliai ne kartą buvo filmuojami ir rodomi per Lietuvos nacionalinę TV.

Nuo įkūrimo dienos iki dabar yra rašoma  „Zuikio Puikio“ istorija, turtinga spektaklių,  edukacinių programų,  nuo 1986 m. organizuotų respublikinių lėlių teatrų švenčių, kurios 2004 m. išaugo į tarptautinę lėlių ir dramos teatrų laboratoriją-festivalį „Vaidiname Zuikio Puikio teatre“. Už šią ryškiausią, daugelį metų rengtą laboratoriją-festivalį 2016 m. teatro režisierei Janinai Baldauskienei buvo įteikta „Tegyvuoja teatras“ statulėlė.

„Zuikis Puikis“ 1999 m. buvo pripažintas geriausiu mėgėjų lėlių teatru ir apdovanotas „Aukso paukštės“ statulėle. Nuo 2006 m. teatras yra tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA Lietuvos nacionalinio centro narys.

Per ilgus kūrybinius metus teatras yra pastatęs ir žiūrovams pristatęs 37 spektaklių premjeras. Teatras išskirtinį dėmesį skiria lietuvių autorių kūrybai, lietuvių liaudies pasakoms, gimtosios kalbos turtinimui ir propagavimui, todėl labai draugauja su J. Degutytės, E. Liegutės, J. Radzevičiaus, A. Gudelio, M. Martinaičio, K. Donelaičio, V. Šoblinskaitės Aleksos, J. Januškevičiūtės, ilgametės spektaklių inscenizacijų autorės R. Katinaitės-Lumpickienės kūryba, ji teatrui yra parašiusi ir padovanojusi inscenizacijas pagal Brolių Grimų, H. Kristijano Anderseno ir lietuvių liaudies pasakas.

Teatro spektaklių lėles, kaukes ir scenografiją kuria dailininkai lėlininkai – Vida Navikienė ir Rimantas Jacunskas, dailininkai-scenografai – Lina Praudzinskaitė ir Aurelijus Baldauskas, muzikos autoriai – Arūnas Paškevičius ir Edmundas Gutauskas, spektaklius stato teatro režisierė Janina Baldauskienė.